O MNIE

Renata Bułkowska
Absolwentka Zielonogórskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Magister Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej. Abselwentka Policealnego Studium Sztuk Plastycznych. Logopeda, specjalista w zakresie socjoterapii, terapii pedagogicznej, arteterapii, nauczyciel plastyki.

Zajmuje się m.in. malarstwem sztalugowym, ściennym, rekonstukcją wiekowych tkanin, biżuterią.
Renata Bułkowska inspiracji i materiałów do swoich wyrobów znajduje m.in. w epokowych elementach dekoracyjnych: rozetach, zawiasach, okuciach, secesyjnych i wiktoriańskich zapinkach, sprzaczkach a także w artefaktach (sprzed 2000 lat) i fragmentach aplikacji, dekorów rzemiosła artystycznego.
Biżuteria zainspirowana wiekowymi detalami otrzymuje nowe życie. Upływ czasu nadający naturalną patynę elementów połączonych z nowoczesnymi materiałami nadają indywidualny charakter biżuterii. Czar minionej epoki zaklęty w kolorycie i krystalizacji formy kamieni i minerałów w unikalny sposób odkrywa piękno natury. Skamienieliny: amonity, orthocerus, trylobity stają się niejednokrotnie głównym akcentem wyrazu artystycznego tych unikatowych prac.
Biżuteria jest rezultatem poszukiwań, wyzwolenia ze stereotypowego podejścia do formy i użyteczności przedmiotu. Szerokie spektrum  zastosowania bogactwa naturalnego ukazuje światło piękna zaklętego w ziemi.

Od 2000 roku artystka wystawia swoje prace we współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Jej wyjątkowa biżuteria znalazła się również na wystawie w Galerii Opali w Australii. Tworzone przez nią kolekcje zainteresowały prywatnych nabwców m.in. ze Stanów Zjenoczonych, Austrii, Niemczech i Polski.